FAQ - často kladené dotazy

Proč jsou klece Variocage bezpečnější než jiné?

Bezpečnostní klece Variocage jsou vyrobené z velmi kvalitních materiálů s perfektní přesností. Všechny typy klecí mají tzv. „deformační zóny“ a další ochranné prvky, díky kterým při dopravní nehodě nedojde k roztříštění klece a nevzniknou tak ostré hrany nebo úlomky střepů, které pak mohou poranit psa či posádku. Každá klec Variocage je také vybavena nouzovým východem pro případ, že by došlo k zablokování a nemožnosti otevření kufru. Veškeré klece Variocage mají certifikaci CRASH-TESTu, která se provádí za velmi přísných podmínek.

 

Jaké hrozí nebezpečí při možné dopravní nehodě?

Je jedno velké riziko, které si málokdo uvědomuje do té doby, než k dané situaci dojde. A to, že při dopravní nehodě je pes otřesen, zmaten a nerozumí tomu co se děje. Posádka je také zmatená, v horším případě zraněná. Pes pak chrání svoji rodinu, může být i agresivní a může tak zkomplikovat záchranným službám okamžitý zásah. V případě, že jsou zranění vážnější, tak to může mít velmi fatální následky. Ne jenom pro psa, ale bohužel i pro celou posádku. Je tak zcela zřejmé, jak je vhodné, aby byl pes zajištěn a v bezpečí klece Variocage.

 

Klec nebo postroj?

Bohužel nám ne každé vozidlo umožní využívat pro přepravu svých miláčků vhodně velkou klec a pak jsou tu také zákazníci, kteří si nemohou dovolit zabrat celý prostor kufru jen klecí. Pro tyto případy jsou tady jako další možnost ke klecím Variocage v nabídce opět CRASH-TESTované postroje, které se používají k připoutání psa na zadních sedačkách. Jsou i cenově mnohem dostupnější. Z hlediska bezpečí a komfortu celé posádky se nikdy nedostaneme na úroveň klecí Variocage, ale v případě že nemáme jinou možnost, tak se jedná o dobrou alternativu. Tyto postroje opět procházejí velmi náročnými bezpečnostními testy. Jsou na naprosto odlišné úrovni bezpečnosti, než klasické postroje a kšíry, které se využívají třeba na venčení, místo obojků. Pokud nemáte možnost cestovat s klecí Variocage, berte toto jako druhou nejlepší možnost.

 

Zvykne si pes v kleci, bude tam rád? Je zvyklý s námi jezdit od mala na sedačkách nebo pod nohama…

Je samozřejmě nejlepší učit psa na jízdu v kleci ihned od mala, kde si pak navykne nejrychleji, jako to platí u všeho ostatního. Bere to jako samozřejmost a po pár jízdách s tím nemá žádný problém… V případě, že už je pes zvyklý na jiné prostředí, na jiný způsob přepravy, tak to může chvíli trvat a je třeba být trpělivý, důsledný a postupovat pomalu. Vytvořte mu tam prostředí, kam se těší a kde se mu líbí. Dejte do klece pohodlnou podložku, oblíbenou hračku a pamlsek na kousání. Jezděte na místa, které má spojené se zábavou. Zpočátku jen krátké cesty, třeba do parku za jinými psími kamarády nebo na výlet s celou Vaší rodinou. Cesty postupně prodlužujte, pejska po jízdě pochvalte a odměňte. Brzy se tam začne těšit, bude vědět co ho čeká, bude klec brát jako svoje místo, kde má klid a kde je v bezpečí. Z naší zkušenosti víme, že se naučí a zvykne na prostředí klece Variocage opravdu každý pes. Nejprve ji pouze akceptuje, po pár měsících ji má opravdu rád a všichni pak čekají s vrtícím ocáskem, než ji otevřete, aby mohli nastoupit a vyrazit za dalším dobrodružstvím…

 

Vyrábějí se klece Variocage na míru?

Klece Variocage nejsou vyráběny na míru. Je mnoho modelů klecí Variocage, kde je rozdílná šířka a výška. Hloubka klece je vždy nastavitelná díky teleskopickým tyčím, takže si můžete klec přizpůsobit přímo Vašemu automobilu, aby zabírala optimální prostor v kufru. Právě díky množství variant a možnosti nastavení hloubky mají zákazníci často dojem, že jsou klece dělané na míru. Kvůli bezpečnostním CRASH-TESTům to však není možné.

 

Co nám říká legislativa?

Legislativa České republiky tento problém zatím příliš neřeší. Podle zákona by měl být pes v automobilu zajištěn tak, aby mu nebyl umožněn volný pohyb a v žádném případě neměl možnost zasáhnout do řízení. Dá se očekávat, že toto se bude brzy více řešit i u nás, jako tomu je v ostatních, především západních státech, kde je naprosto běžné, že v každém třetím autě vidíte v kufru klec na psy. Pravidla jsou tu většinou přísnější, lépe definována a při nedodržení vysoce sankciovaná. Dbá se tu na bezpečnost daleko více, než u nás, což je přeci dobře. Před cestou do zahraničí si tyto podmínky každého státu pečlivě nastudujte, ať se vyhnete nepříjemnostem. Pokud ale cestujete s klecí Variocage, tak se nemusíte bát po celém světě žádné komplikace.