KLEC DO AUTA

Naši psi mají v kleci své soukromí, cítí se v bezpečí a nemohou zasahovat do řízení. Chrání prostor automobilu a především kufru před znečištěním.

PROČ VARIOCAGE?

  • Bezpečná
  • Chrání celou posádku
  • Praktická do kufru
  • Více druhů a velikostí
    • Pro každého psa
    • Do každého auta
  • Možnost klec zamknout na klíč
  • Moderní design

CO ŘÍKÁ ZÁKON?

Zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů – § 52 Odst.(5) “Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích“

Obecně je nutné zvíře zajistit tak, aby nemělo v autě volný pohyb. Za nesprávnou přepravu zvířat v automobilu může řidič dostat pokutu až 2.000,- Kč.

JAK SI VYBRAT KLEC?

V odkaze níže se můžete podívat, která klec se Vám nejlépe vejde do automobilu.

Tabulka vpravo je pouze orientační. Každý pes je jiný.

V případě jakýchkoliv nejasností nebo dotazu nás neváhejte kontaktovat.

CRASH-TESTY

Klece Variocage jsou podrobené bariérové zkoušce (crashtestu) v nezávislém testovacím centu ve Švédsku na SP Technical Research Institute (SPCT).

SPCT testy ukazují, zda jsou klece dostatečně robustní a odolné, aby při kolizi absorbovaly náraz bez prolomení či otevření a nedošlo tak k následnému poranění zvířat nebo osob ve vozidle. Klece Variocage splňují oba tyto požadavky.

DEFORMAČNÍ ZÓNA

Klec je navržena tak, aby při nárazu zabránila zdeformování, prolomení či příliš prudkému nárazu do zadních sedaček. Tímto způsobem chrání nejen Vašeho mazlíčka, ale také spolucestující.

Každá klec je v zadní části vybavena nouzovým východem pro případ, že by se při autonehodě zablokovala hlavní dvířka.

Po autonehodě je velmi důležité, aby byl pes zajištěn způsobem, který mu znemožní volný pohyb. Pes může být zmatený a nerozumí vážnosti situace. To bohužel velmi často vede k tomu, že nedovolí záchranné službě, hasičům nebo jiné instituci volný a bezpečný přístup k automobilu, což může být v daném okamžiku rozhodující.

VÝROBCE

Bezpečnostní klece a mříže do aut jsou produkty švédské společnosti MiM construction AB. Tato společnost se zabývá vývojem a výrobou bezpečnostních prvků do aut již od roku 1986.

Pracují s bezpečností nejen pro řidiče, ale pro celou posádku automobilu a proto musí být výrobky na velmi vysoké úrovni kvality. Kvalita je zde na prvním místě, ať už se jedná o vývoj či výrobu.

Výška 755 mm
Šířka 780 mm
Hloubka 950 - 1300 mm
Hmotnost 17 kg

Napsat svou recenzi

Napsat svou recenzi

související zboží